Jerman na stopničkah na dirki Alpe Adria

Motociklist Marko Jerman je na mednarodni dirki Alpe Adria v cestno hitrostnem motociklizmu, ki je bila pretekli vikend na Madžarskem, dosegel uvrstitev na zmagovalne stopničke.

Jerman, ki tekmuje v kategoriji Superstock 1000, je že v kvalifikacijah pred dirko na Pannoniaringu dokazal, da je zelo hiter. Prva dirka je bila sicer na sporedu v soboto, druga v nedeljo. Jerman je bil na obeh dirkah na odličnem drugem mestu, zaostal je le za Čehom Michalom Fillo.

Bor Klemenc je tekmoval v kategoriji Supersport 300, kjer je na obeh dirkah zasedel deseto mesto. Dirka je štela tudi za točke evropskega prvenstva, Klemenc je tudi v evropskem prvenstvu osvojil deseto mesto, skupno je štirinajsti.

Naslednja dirka mednarodnega prvenstva Alpe Adria bo konec julija na Grobniku, na Hrvaškem.