Supermoto reprezentanca 10. na svetu

Člani slovenske reprezentance v supermotu -Tine Saražin, Anže Mlakar, Marko Ukota - so ta vikend v Italiji dali vse od sebe in na najprestižnejšem ekipnem tekmovanju v sezoni, Pokalu narodov, osvojili napovedano 10. mesto. Zmago si je v konkurenci 18 ekip privozila reprezentanca Francije, drugi so bili domačini Italijani in tretji Čehi. Vsak izmed voznikov je nastopil na dveh dirkah, vsaka je trajala 19 krogov.

Po dirki so povedali …

Tine Saražin: »Na današnjem jutranjem ogrevanju nas je pričakal dež in sledilo je preizkušanje dežnih gum. Na progi sem hitro ujel ritem in komaj čakal dirko. Vreme se je izboljšalo, vendar smo glede na razmere na progi pred prvo dirko izbrali sprednjo dežno gumo. Proga se je hitro sušila, zato sem v drugi polovici dirke izgubil precej oprijema in končal na 15. mestu. V drugi dirki napake z gumami nisem ponovil in sem se kar nekaj časa vozil znotraj prve deseterice. Zaradi boljših izkušenj predvsem na 'off road' terenu me je nekaj voznikov prehitelo in tako sem dirko končal na 13. mestu. Pokal narodov je bil zame izjemna izkušnja, saj sem prvič dobil priložnost tekmovati skupaj z najboljšimi vozniki sveta.«

Anže Mlakar: »V prvi vožnji sem začel s 25. startnega mesta in se že takoj po startu prebil na 12. Nato sem izgubil nekaj mest in prvo vožnjo končal kot 18. V drugo sem se pognal z 9. startnega mesta in takoj po startu prišel na 6. mesto. Skoraj celo dirko sem se vozil okoli 10. mesta, nato pa sem štiri kroge pred koncem grdo padel in ostal brez sprednje zavore. Kot reprezentanca Slovenije smo bili zelo dobri, žal pa nam je malo ponagajala tudi smola. Brez nje bi lahko dosegli še boljšo uvrstitev.«

Marko Ukota: »Za nami je pester vikend. Na nedeljskem ogrevanju je deževalo, kasneje se je vreme popravilo. Obeh dirki sem začel s 25. startne pozicije, saj smo sklepali, da bom dobro prehiteval. Prvo dirko sem dobro startal, prehitel kar nekaj voznikov in naposled končal na 16. mestu. Kljub napačnem pritisku v gumah. V drugi dirki je bilo zelo borbeno, veliko je bilo drznih prehitevanj. Na 'off road' terenu smo se zaleteli in ugasnil mi je motor. V času, ko sem se ga trudil ponovno vžgati, so se gume malce ohladile in ob nadaljevanju sem na hitrem zavoju ob zaviranju padel. Zvil sem krmilo, zlomil ščitnik in si poškodoval ramo. Stisnil sem zobe in v bolečinah nadaljeval za Slovenijo. Prehitel sem kar nekaj tekmovalcev in končal na 23. mestu. Zelo sem vesel, da smo kot ekipa dosegli zastavljeni cilj. Tekmovali smo proti svetovni eliti in dokazali, da smo jim kos. Hvala vsem, ki so nam omogočili to nepozabno izkušnjo in hvala navijačem, ki so nas spodbujali.«

Slavko Šauer, vodja reprezentance: »S slovenskim rezultatom sem zadovoljen. Ekipe, ki so bile udeležene na tem Pokalu narodov, so bile močne, a brez lažne skromnosti lahko rečem, da so naši fantje na posameznih sektorjih povsem parirali najboljšim. Na dirkah so tudi zapleti, vendar na koncu odloči ekipni nastop. Letos smo po treh letih premora z osvojenim 10. mestom dostojno obeležili svojo vrnitev na to prestižno tekmovanje.«