Klara Sršen na premieri brez točk

Na Poljskem je bila pretekli vikend premierna tekma za evropski pokal v motokrosu za ženske.

Med štiriinpetdesetimi motokrosistkami iz Evrope je tekmovala tudi slovenska predstavnica Klara Sršen (AMD Šentvid pri Stični), ki se je v kvalifikacijah kljub predrti gumi uspela uvrstiti med štirideset finalistk in s tem izpolnila cilj, na dirki pa v močni konkurenci ni osvojila točk. Dirka je bila sestavljena iz treh voženj. V prvi vožnji je bila na 39. mestu, v drugi vožnji je bila 32., v zadnji, tretji vožnji pa je osvojila 26. mesto.

Pri vrhu so se v vsaki od treh voženj izmenjale različne tekmovalke. Skupna zmagovalka evropskega pokala je postala danska predstavnica Sara Andersen, druga je bila Danka Julie Dalgaard, tretja pa Švedinja Emelie Dahl. Klara Sršen je v skupnem seštevku osvojila 29. mesto.