V Tržišču sta bili 3. in 4. dirka DP v starodobnem motociklizmu

Na progi Malkovec v Tržišču sta bili pretekli vikend tretja in četrta dirka državnega in pokalnega prvenstva v starodobnem motociklizmu.

Dirki je priredilo KLSVMD Hrast Tržišče, ki že vrsto let prireja tovrstne dirke. Kljub odsotnosti nekaterih tekmovalcev, so motoristi poskrbeli za pester dan.

V kategoriji B2 je zmagal Dare Križman (AMD Domžale), ki si po štirih dirkah državnega prvenstva deli prvo mesto Igorjem Liscem (Hrast Tržišče), ki je bil tokrat drugi.

V kategoriji B4 je slavil Drago Kreč (AMD Lukovica), v najštevilčnejši kategoriji C1 pa je bil najboljši Gorazd Zupančič (AMD Gorica), ki za vodilnim Tomažom Jesenekom (MK Leteči Kranjci) zaostaja le še štiri točke.

Če Tomažu Jeseneku ni uspelo zmagati v kategoriji C1, pa si je zmago privozil v kategoriji C3, kjer je prav tako vodilni tekmovalec v državnem prvenstvu.

V kategoriji C5 je zmagal Primož Vindišar (AMD Lukovica).

V obeh dirkah pokalnega prvenstva v kategoriji B1 je zmagal Slavko Krč (AMD Kranj).

Finalna dirka državnega prvenstva v starodobnem motociklizmu bo 21. avgusta na Vranskem.