Matej Žagar drugi na Speedway Grand Prix kvalifikacijah

V soboto, 6. maja so bile na različnih prizoriščih na sporedu kvalifikacijske dirke za svetovno prvenstvo 2018, Speedway Grand Prix Qualifications. Matej Žagar in Nick Škorja sta tekmovala na Slovaškem, Denis Štojs pa v Italiji.

Med slovenskimi speedwayisti je imel najuspešnejši vikend Matej Žagar, ki je skupaj s Škorjo tekmoval v Žarnovici na Slovaškem. Žagar je osvojil drugo mesto in se je uvrstil v nadaljevanje tekmovanja, v polfinale, ki bo junija. Škorja, ki je bil najmlajši udeleženec dirke, je osvojil petnajsto mesto. Zmagal je Slovak Martin Vaculik.

Denis Štojs je tekmoval v Lonigu v Italjii in je bil z dvema točkama trinajsti.