Moto športnik leta 2014 je Matej Žagar

|

V Termah Zreče je sinoči potekala podelitev priznanj najuspešnejšim slovenskim moto športnikom. Naziv slovenskega moto športnika leta 2014 po izboru AMZS si je prislužil Matej Žagar, ki je letos osvojil 5. mesto v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva v speedway, med drugim pa je zabeležil tudi prvo slovensko zmago na dirkah svetovnega prvenstva v speedwayu, to mu je uspelo maja na Finskem.

SPEEDWAY
mladinci: Žiga Kovačič (AMD Krško)
pari: AMTK Ljubljana
člani: Matej Žagar (AMTK Ljubljana)
prvenstvo društev: AMTK Ljubljana

UNIOR MOTOKROS PRVENSTVO SLOVENIJE
MX 65 junior: Gašper Polajžer (MK Fire Group)
MX 85: Maks Mausser (AMD Feroda)
MX 125 2 takt: Jan Pancar (AMD Šentvid pri Stični)
MX 125: Aljoša Molnar (TRK Tajfun šport)
MX open: Tim Gajser (Motocross-Ski Gajser team)
MX Veterani: Bogomir Gajser (Motocross-Ski Gajser team)
prvenstvo društev: MK Fire Group

CESTNO HITROSTNI MOTOCIKLIZEM
Superstock 1000: Marko Jerman (MD Depala vas)
Prvenstvo društev: MD Depala vas

Minimoto Otroci 1: Jaka Gorjan (ŠKD GAS Vrtejba)
Minimoto open: Jan Poropat (Minimotoklub Obala racing)
Skuter 70: Aleks Ugrin (AMTK Koper)

CROSS COUNTRY
Expert A: Sašo Kragelj (AMD Feroda)
Quad Expert: Igor Fabiani (AMD Kranj)

ENDURO
E1: Jaka Seles (MK Fortuna Parlow Ravnjak)
E2: Aleš Vrhovc (MK Fortuna Parlow Ravnjak)
E3: David Tepuš (ŠD Pletenka)
Veteran: Toni Podobnik (AMD Radovljica)
Prvenstvo društev: MK Fortuna Parlow Ravnjak

KARTING
mladinski razred Rotax micro max: Mai Sadar (Jefra racing klub)
mladinski razred Rotax mini max: Anže Dovjak (AKK Sportstil)
mladinski razred Rotax Max junior: Katja Pivk (AMD Šlander Celje)
razred Rotax DD2: David Rotar (AMD Moste)
razred KZ2: Blaž Podlesnik (AMK Rokart)
prvenstvo društev: AMD Hajdina

STARODOBNI MOTOCIKLIZEM
razred A: Jože Cerar (MKS Kranj)
razred B2: Iztok Turk (ORC Muflon Maribor)
razred B4: Albin Štern (AMD Kranj)
razred C1: Tomaž Jesenek (MK Leteči Kranjci)
razred C3: Tomaž Jesenek (MK Leteči Kranjci)
razred C5: Albin Štern (AMD Kranj)
razred D1 vozniki: Matjaž Lesjak (Magnet Trbovlje)
razred D1 sovozniki: Silvo Luzar (Magnet Trbovlje)
razred D2 vozniki: Drago Rečnik (ORC Muflon Maribor)
razred D2 sovozniki: Luka Rečnik (ORC Muflon Maribor)
Prvenstvo društev: ORC Muflon Maribor

PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠEGA ORGANIZATORJA DIRK V SLOVENIJI V LETU 2014
MOTOKROS: AVTO MOTO DRUŠTVO BREŽICE
CHD: AVTO MOTO DRUŠTVO ORJAKI
SPEEDWAY: SPEEDWAY TEAM LENDAVA
KARTING: AVTO MOTO DRUŠTVO PTUJ
CROSS COUNTRY: AVTO MOTO DRUŠTVO ŠTEFAN KOVAČ
STARODOBNIKI: HRAST TRŽIŠČE

PRIZNANJA ZA ORGANIZATORJE MEDNARODNIH SISTEMSKIH DIRK V LETU 2014
AMD OREHOVA VAS
za organizacijo dirke evropskega prvenstva v motokrosu za razred EMX Open

AMD KRŠKO
za organizacijo polfinalne dirke evropskega prvenstva v speedwayu

AMD BREŽICE
za organizacijo dirke evropskega prvenstva v motokrosu za razrede EMX 65, EMX 85 in EMX Open

AMTK LJUBLJANA
za organizacijo kvalifikacijske dirke za svetovno prvenstvo v speedwayu

POSEBNA PRIZNANJA ZA MEDNARODNE UVRSTITVE 2014
TIM GAJSER
5. mesto svetovno prvenstvo motokros, razred MX2

MATEJ ŽAGAR
5. mesto svetovno prvenstvo speedway

JANEZ PROSENIK
10. mesto svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, vztrajnostne dirke

MARKO JERMAN
14. mesto svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, vztrajnostne dirke

MIRAN STANOVNIK
19. mesto svetovno prvenstvo, cross country

IGOR JERMAN
6. mesto svetovno prvenstvo, hitrostni motociklizem, vztrajnostne dirke

JANI MEDOŠ
3. mesto evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, minimoto open 50

JAN POROPAT
4. mesto evropsko prvenstvo, hitrostni motociklizem, minimoto open 50

JERNEJ IRT
6. mesto evropsko prvenstvo, motokros, EMX Open

JAN PANCAR
2. mesto mladinsko evropsko prvenstvo motokros, razred 85, jugo-zahodna cona

JAKA SELES
1. mesto prvenstvo Alpe Adria, enduro, razred E1

ALBIN ŠTERN
1. mesto prvenstvo Alpe Adria, starodobni motociklizem, razred Classic special

MOTOKROS reprezentanca
(Luka Milec, Jan Pancar, Miha Bubnič in Tim Gajser) za 5. mesto na evropskem pokalu narodov.

KRISTALNA ČELADA ZA PETI OSVOJENI NASLOV DRŽAVNEGA PRVAKA.
BOGOMIR GAJSER - motokros
JAKA SELES - enduro
TOMAŽ JESENEK – starodobni motociklizem
JOŽEF CERAR – starodobni motociklizem

PRIZNANJA ZA NAJBOLJŠEGA VOZNIKA POSAMEZNE PANOGE V LETU 2014
MARKO JERMAN najboljši cestno hitrostni dirkač v letu 2014
MIRAN STANOVNIK najboljši voznik endura in cross countryja v letu 2014
KATJA PIVK najboljši voznik kartinga v letu 2014
TIM GAJSER najboljši motokrosist v letu 2014
MATEJ ŽAGAR najboljši speedwayist v letu 2014
ALBIN ŠTERN najboljši voznik starodobnega motociklizma v letu 2014
UROŠ NASTRAN najboljši voznik supermota v letu 2014

POSEBNO PRIZNANJE
MILKO VESENJAK

MOTOŠPORTNIK LETA
MATEJ ŽAGAR

Nazaj