Slovenski državni in pokalni prvaki 2016

|

Strokovni svet AMZS Šport je na svoji zadnji redni seji potrdil rezultate sezone 2016, ki so tako postali uradni. Državni prvaki bodo pokale prejeli na slavnostni podelitvi priznanj, na prireditvi Moto športnik leta 2016, v petek, 18. novembra v Ljubljani.


DRŽAVNI PRVAKI 2016

SPEEDWAY
Člani - MATEJ ŽAGAR (AMTK Ljubljana)
Mladinci - NICK ŠKORJA (AMTK Ljubljana)
Pari: NICK ŠKORJA (AMTK Ljubljana) in MATIC IVAČIČ (AMD Krško)

MOTOKROS
MX65 - JAKA PEKLAJ (AMD Šentvid pri Stični)
MX85 - MATEVŽ ROBEK (MK Fire Group)
MX125 - LUKA MILEC (ŠD APJ)
MX2 - JAN PANCAR (AMD Šentvid pri Stični)
MX open - TIM GAJSER (Motocross Ski Gajser Team)
MX40 veteran - BORUT KOŠČAK (AMD Šentvid pri Stični)
MX50 veteran - ALOJZIJ FORTUNA (MK Team Fortuna)

CROSS COUNTRY
Expert A - LUKA KUTNAR (MK Fire Group)

ENDURO
E1 - DAVID TEPUŠ (ŠD Pletenka)
E2 - GREGOR ROBEK (MK Divji petelini Šentjernej)
E3 - ALJOŠA GRIL (MK Divji petelini Šentjernej)

TRIAL
R1 moški - SEVERIN SAJEVEC (AMD Radovljica)
R1 ženske - JASMINA RIBIĆ (AMD Lukovica)

SUPERMOTO
S open - MARKO UKOTA (ŠKD GAS Vrtejba)

CESTNO HITROSTNI MOTOCIKLIZEM
Superstock 1000 - MATEJ KRALJIČ (MD Depala vas)
Superbike - MARKO JERMAN (MD Depala vas)
Minimoto otroci - ETIEN KANTAR BOŽIČ (ŠKD GAS Vrtejba)
Minimoto open - JAN POROPAT (MK Obala racing)
Ohvale - JAKA GORJAN (ŠKD GAS Vrtejba)
Skuter  70 - ALEŠ RAKUN (AMD Gorica)
Skuter sport - NEJC KOGOVŠEK (AMD Orjaki)

STARODOBNI MOTOCIKLIZEM
B2 - IGOR LISEC  (Hrast Tržišče)
C1 - TOMAŽ JESENEK (MK Leteči Kranjci)
C3 - PRIMOŽ VINDIŠAR (AMD Lukovica)

KARTING
Rotax Micro Max - MAI SADAR (AMD Šlander)
Rotax Max Junior - MARK ŠKULJ (AMD Hajdina)
Rotax Max - KATJA PIVK (AMD Šlander)
Rotax DD2 - DAVID ROTAR (AMD Šlander)
KZ2 - MARTIN MIHIČ (AMD Šlander)

POKALNI in AMATERSKI ZMAGOVALCI 2016

MOTOKROS
MX50 junior - ŽAK OBLAK (MK Jernejles Žiri)
MX65 - JAKA PEKLAJ (AMD Šentvid pri Stični)
MX85 - MAKS MAUSSER (AMD Feroda)
MX2 R1 - JAN PANCAR (AMD Šentvid pri Stični)
MX2 R2 - JAN HRIBAR (AMD Šentvid pri Stični)
MX open R1 - ROK VIRANT (AMD Šentvid pri Stični)
MX open R2 - JAN ŠVAB (AMD Radovljica)
Veteran 1 - IGOR PANCAR (AMD Šentvid pri Stični)
Veteran 2 - ALOJZIJ FORTUNA (MK Team Fortuna)
R3 - ŽAN ŽALER (AMD Slovenske Konjice)
Amater - JURE STROJ

SUPERMOTO
S amater - NEJC KRŽIČ 

TRIAL
R2 amater - DAVOR PRIMOŽIČ 
R3 amater - BRANE KERMAVNER
R5 otroci - MATEJ KERMAVNER

KARTING
Rotax Micro Max - MAI SADAR (AMD Šlander)
Rotax Max Junior - MARK ŠKULJ (AMD Šlander)
Rotax Max - PIERRE RUNIĆ (Bosna)
Rotax DD2 - DAVID ROTAR (AMD Šlander)
Rotax DD2 Masters - PRIMOŽ MATELIČ (AMD Hajdina)
KZ2 - MARTIN MIHIČ (AMD Šlander) 
125 Shifter amater - KARIM GREBLO
ROK pokal - MIHA IVAČIČ

Nazaj