Motošportnik leta 2016 je TIM GAJSER

|

AMZS je v Festivalni dvorani v Ljubljani okronala letošnje državne prvake in podelila priznanja za mednarodne dosežke. Motošportnik leta 2016 je postal svetovni prvak v motokrosu TIM GAJSER, mladi motošportnik leta pa motokrosist JAN PANCAR, 6. na letošnjem mladinskem svetovnem prvenstvu.


Gosta svečane podelitve, ki jo je z uvodnim govorom otvoril predsednik Avto-moto zveze Slovenije Anton Breznik, sta bila predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Bogdan Gabrovec in predsednik Vlade Republike Slovenije Miro Cerar.

Govor predsednika Avto-moto zveze Slovenije Antona Breznika

AMZS Šport 2016 dobitniki priznanj - bilten

DOBITNIKI PRIZNANJ 2016

POSEBNA PRIZNANJA STROKOVNEGA SVETA AMZS ŠPORT

Priznanja za najboljšega dirkača posamezne panoge v letu 2016

MARKO JERMAN – najboljši dirkač v cestno hitrostnem motociklizmu
DAVID TEPUŠ – najboljši dirkač v enduru in cross countryju
KATJA PIVK – najboljša kartistka
TIM GAJSER – najboljši motokrosist
MATEJ ŽAGAR – najboljši speedwayist
TOMAŽ JESENEK – najboljši dirkač v starodobnem motociklizmu
MARKO UKOTA – najboljši dirkač v supermotu
SEVERIN SAJEVEC – najboljši dirkač v trialu

Priznanja za najboljšega organizatorja dirk v Sloveniji v letu 2016

AMD BREŽICE - motokros
ŠKD GAS VRTEJBA – CHD, minimoto, skuter, supermoto
SPEEDWAY TEAM LENDAVA - speedway
AKK SPORTSTIL - karting
HRAST TRŽIŠČE – starodobni motociklizem

Priznanja za organizatorje mednarodnih sistemskih dirk v letu 2016

AMD KRŠKO – za organizacijo svetovnega prvenstva v speedwayju
AMD OREHOVA VAS – za organizacijo dirke evropskega prvenstva EMX Open v motokrosu
AMD BREŽICE – za organizacijo dirke evropskega prvenstva EMX 65, EMX 85 in EMX Open v motokrosu
AMTK LJUBLJANA – za organizacijo polfinalne dirke mladinskega evropskega prvenstva v speedwayju

Posebna priznanja za mednarodne dosežke v letu 2016

MARKO JERMAN – 12. mesto svetovno prvenstvo vztrajnostne dirke, cestno hitrostni motociklizem
MATEJ ŽAGAR – 9. mesto svetovno prvenstvo SGP, speedway
JAN PANCAR – 6. mesto mladinsko svetovno prvenstvo MX125, motokros
TIM GAJSER – 1. mesto svetovno prvenstvo MXGP, motokros
MAKS MAUSSER – 8. mesto evropsko prvenstvo EMX85, motokros
THEO URBAS – 7. mesto evropsko prvenstvo EMX open, motokros
JAKA ZAVRŠAN – 10. mesto evropsko prvenstvo EMX open, motokros
DAVID TEPUŠ – 1. mesto mednarodno prvenstvo Alpe Adria E1, enduro

Kristalna čelada

JAN PANCAR  (AMD Šentvid pri Stični) – za peti naslov državnega prvaka, motokros

IGOR LISEC (KLSVMD – Hrast Tržišče) – za peti naslov državnega prvaka, starodobni motociklizem

MATEJ ŽAGAR (AMTK Ljubljana) – za petnajsti naslov državnega prvaka, speedway

Posebno priznanje

Priznanje se podeli nekdanjemu tekmovalcu, funkcionarju, organizatorju ipd za dolgoletno delo ali prispevek k moto športu

JANEZ PINTAR – za prispevek in dolgoletno delo v panogi cestno hitrostni motociklizem 

DRŽAVNI PRVAKI 2016

SPEEDWAY
Člani - MATEJ ŽAGAR (AMTK Ljubljana)
Mladinci - NICK ŠKORJA (AMTK Ljubljana)
Pari: NICK ŠKORJA (AMTK Ljubljana) in MATIC IVAČIČ (AMD Krško)
Društvo: AMTK Ljubljana

MOTOKROS
MX65 - JAKA PEKLAJ (AMD Šentvid pri Stični)
MX85 - MATEVŽ ROBEK (MK Fire Group)
MX125 - LUKA MILEC (ŠD APJ)
MX2 - JAN PANCAR (AMD Šentvid pri Stični)
MX open - TIM GAJSER (Motocross Ski Gajser Team)
MX40 veteran - BORUT KOŠČAK (AMD Šentvid pri Stični)
MX50 veteran - ALOJZIJ FORTUNA (MK Team Fortuna)
Društvo: AMD Šentvid pri Stični

CROSS COUNTRY
Expert A - LUKA KUTNAR (MK Fire Group)

ENDURO
E1 - DAVID TEPUŠ (ŠD Pletenka)
E2 - GREGOR ROBEK (MK Divji petelini Šentjernej)
E3 - ALJOŠA GRIL (MK Divji petelini Šentjernej)
Društvo: MK Divji petelini Šentjernej

TRIAL
R1 moški - SEVERIN SAJEVEC (AMD Radovljica)
R1 ženske - JASMINA RIBIĆ (AMD Lukovica)

SUPERMOTO
S open - MARKO UKOTA (ŠKD GAS Vrtejba)

CESTNO HITROSTNI MOTOCIKLIZEM
Superstock 1000 - MATEJ KRALJIČ (MD Depala vas)
Superbike - MARKO JERMAN (MD Depala vas)
Minimoto otroci - ETIEN KANTAR BOŽIČ (ŠKD GAS Vrtejba)
Minimoto open - JAN POROPAT (MK Obala racing)
Ohvale - JAKA GORJAN (ŠKD GAS Vrtejba)
Skuter  70 - ALEŠ RAKUN (AMD Gorica)
Skuter sport - NEJC KOGOVŠEK (AMD Orjaki)

STARODOBNI MOTOCIKLIZEM
B2 - IGOR LISEC  (Hrast Tržišče)
C1 - TOMAŽ JESENEK (MK Leteči Kranjci)
C3 - PRIMOŽ VINDIŠAR (AMD Lukovica)
Društvo: MK Leteči Kranjci

KARTING
Rotax Micro Max - MAI SADAR (AMD Šlander)
Rotax Max Junior - MARK ŠKULJ (AMD Hajdina)
Rotax Max - KATJA PIVK (AMD Šlander)
Rotax DD2 - DAVID ROTAR (AMD Šlander)
KZ2 - MARTIN MIHIČ (AMD Šlander)
Društvo: AMD Šlander Celje

 

 

Ključne besede

Tim GajserAMZS Športnik letaJan PancarJanez Pintar

Sorodne novice

Nazaj