AMZS Športnik leta je Tim Gajser

|

Avto-moto zveza Slovenije, nacionalna panožna zveza za motošport in karting, je včeraj v Festivalni dvorani v Ljubljani počastila uspehe športnikov, ki v državnem prvenstvu in mednarodni konkurenci tekmujejo z licenco AMZS. Najboljši AMZS Športnik leta 2017 je po izboru Strokovnega sveta AMZS Šport že tretjič zapored motokrosist Tim Gajser, ki je sezono v elitni kategoriji svetovnega prvenstva v motokrosu, MXGP, sklenil na visokem petem mestu.


Trikrat je stal na najvišji stopnički, trikrat je bil drugi, poleg tega je osvojil še eno tretje mesto in vrsto drugih uvrstitev prav pri vrhu. AMZS je okronal tudi državne prvake za sezono 2017, podelil posebna priznanja za mednarodne dosežke in razglasil najboljše domače organizatorje dirk.

Podeljeni sta bili tudi posebni priznanji. Kartist Martin Mihič je prejel kristalno čelado za peti osvojeni naslov državnega prvaka v kartingu. Posebno priznanje za prispevek k motošportu pa je AMZS letos namenil Janezu Tomažiču, ki že dobrih petdeset let uspešno deluje na področju speedwaya, je predsednik komisije za speedway pri AMZS in podpredsednik Strokovnega sveta AMZS Šport.

Prireditve se je na povabilo predsednika Avto-moto zveze Slovenije Antona Breznika udeležil predsednik evropske motociklistične zveze FIM Europe dr. Wolfgang Srb, ki je že pred podelitvijo na sedežu Avto-moto zveze Slovenije opravil delovni sestanek z vodstvom AMZS, za tem pa se je v Festivalni dvorani srečal z najuspešnejšimi slovenskimi motošportniki letošnjega leta: z evropskim prvakom Janom Poropatom, Timom Gajserjem, sedmouvrščenim v skupnem seštevku svetovnega prvenstva v speedwayu Matejem Žagarjem in z  Markom Jermanom, ki je s svojo ekipo v svetovnem prvenstvu v vzdržljivostnem motociklizmu osvojil skupno šesto mesto.  Na prireditvi sta zbrane športnike in predstavnike društev ter klubov pozdravila še predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Bogdan Gabrovec in generalni direktor direktorata za šport na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport dr. Boro Štrumbelj.

Letos je Avto-moto zveza Slovenije prvič podelila še posebna priznanja AMZS. Prejeli so jih: Zavarovalnica Sava, d. d. – za pomoč Avto-moto zvezi Slovenije pri izvedbi tekmovanj, družba Akrapovič, d. d. – za pomoč slovenskim motošportnikom in razvoj mladih, doc. dr. Matjaž Vogrin – za nesebično in strokovno pomoč motošportnikom, Tim Gajser, AMD Brežice, AMD Slovenske Konjice, AMD Štefan Kovač Murska Sobota, AMD Orehova vas in AMD Šentvid pri Stični – za razvoj podmladka v motokrosu in dobrodelnost.

Priznanja so poleg državnih prvakov prejeli tudi drugo in tretje uvrščeni tekmovalci v otroških kategorijah in najboljši dirkači v posameznih panogah.

VSI DOBITNIKI POKALOV IN PRIZNANJ 2017

DRŽAVNO PRVENSTVO CESTNO HITROSTNI MOTOCIKLIZEM

Kategorija Ohvale 110

3. ALEX NOVAK (Društvo GAS Vrtejba)
2. ENEJ KRŠEVAN (Društvo GAS Vrtejba)
1. JAKA GORJAN (Društvo GAS Vrtejba)

Kategorija Ohvale 160

1. ENEJ LOGAR (AMD Brežice)

Kategorija Minimoto Open

1. JAN POROPAT (Minimoto klub Obala racing)

Kategorija Skuter 70

  1. ALEŠ RAKUN (Irace racing team)

Kategorija Superstock 1000

  1. DAVID BOŽIČ (AMD Kranj)

Državno prvenstvo društev v panogi cestno hitrostni motociklizem

  1. AMD KRANJ

DRŽAVNO PRVENSTVO ENDURO, CROSS COUNTRY IN TRIAL

CROSS COUNTRY

Kategorija Expert A

  1. JAKA MOŽE (AMD Trebnje)

Kategorija DP Junior

  1. ANŽE SVETEK (AMD Šentvid pri Strični)

ENDURO

Kategorija E1

  1. DAVID TEPUŠ (Enduro sport Maribor)

Kategorija E2

  1. ALBERT FERLINC (Enduro sport Maribor)

Kategorija E3

  1. JAKA ZAVRŠAN (AMD Trebnje)

Kategorija Veterani

  1. JANEZ RANT (AMD Radovljica)

Državno prvenstvo društev v panogi enduro

  1. ENDURO SPORT MARIBOR

TRIAL

Kategorija R1 ženske

  1. JASMINA RIBIČ (AMD Lukovica)

Kategorija R2 moški

  1. SEVERIN SAJEVEC (AMD Radovljica)

DRŽAVNO PRVENSTVO KARTING

Kategorija Rotax Micro Max

3. ALEKSANDAR BOGUNOVIĆ (AMD Ptuj)
2. MATIC PREŠA (AK NSR)
1. DIMITRIJ MLAKAR (AMD Hajdina)

Kategorija Rotax Mini Max

3. SONČNICA TAJA PETKOVŠEK ŠKRLJ (Jefra Racing Team)
2. LUKA MILETIČ (AMD Ptuj)
1. MAI SADAR (AMD Šlander)

Kategorija Rotax Max Junior

3. NIK ŠTEFANČIČ (AMD Hajdina)
2. MARK ŠKULJ (AMD Moste)
1. ANŽE DOVJAK (AMD Šlander Celje)

Kategorija Rotax Max

  1. ANŽE DOVJAK (AMD Šlander Celje)

Kategorija Rotax DD2

  1. JAN ŠLOSAR (AKK Sportstil)

Kategorija KZ2

  1. MARTIN MIHIČ (AMD Šlander Celje)

Državno prvenstvo društev v panogi karting

  1. AMD ŠLANDER CELJE

DRŽAVNO PRVENSTVO SPEEDWAY

Kategorija mladinci

  1. NICK ŠKORJA (AMTK Ljubljana)

Kategorija člani

  1. MATEJ ŽAGAR (AMTK Ljubljana)

Državno prvenstvo društev

  1. AMTK LJUBLJANA

DRŽAVNO PRVENSTVO MOTOKROS

Kategorija pokalnega prvenstva MX 50

3. MATEJ CENCELJ (AMD Lukovica)
2. GAL GERŠAK (AMD Vurberk)
1. MIHA VRH (MSK Notranjska)

Kategorija MX 65

3. LUKAS OSEK (TRK Tajfun Sport)
2. ŽIGA GREBENC (MSK Notranjska)
1. JAKA PEKLAJ (AMD Šentvid pri Stični)

Kategorija MX 85

3. DAVID PETANJEK (Hrvaška)
2. BOR BREJC (AMD Radovljica)
1. GAL HAUPTMAN (AMD Šentvid pri Stični)

Kategorija MX 125

  1. MATEVŽ ROBEK (MK Fire Group)

Kategorija MX 2

  1. JAN PANCAR (AMD Šentvid pri Stični)

Kategorija MX open

  1. LUKA KUTNAR (MK Fire Group)

Kategorija Veterani 40

  1. BORUT KOŠČAK (AMD Šentvid pri Stični)

Kategorija Veterani 50

  1. BOGOMIR GAJSER (Motocross-ski Gajser Team)

Državno prvenstvo društev

  1. AMD ŠENTVID PRI STIČNI

POSEBNA PRIZNANJA

PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠEGA DIRKAČA V PANOGI

Najboljši dirkač v cestno hitrostnem motociklizmu – MARKO JERMAN

Najboljši dirkač v enduru in cross countryju – JAKA ZAVRŠAN

Najboljši kartist – ANŽE DOVJAK

Najboljši motokrosist – TIM GAJSER

Najboljši speedwayist – MATEJ ŽAGAR

Najboljši dirkač v trialu – SEVERIN SAJEVEC

PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠEGA ORGANIZATORJA DIRK DRŽAVNEGA PRVENSTVA

Najboljši organizator dirk v panogah cestno hitrostni motociklizem oziroma minimoto in skuter – DRUŠTVO GAS VRTEJBA

Najboljši organizator dirk v kartingu – AKK SPORTSTIL

Najboljši organizator dirk v motokrosu – AMD ŠENTVID PRI STIČNI

Najboljši organizator dirk v speedwayu – AMTK LJUBLJANA

Najboljši organizator dirk v trialu – AMD LUKOVICA

PRIZNANJE ZA NAJBOLJŠEGA ORGANIZATORJA MEDNARODNIH SISTEMSKIH DIRK

AMD KRŠKO – priznanje za organizacijo dirke svetovnega prvenstva v speedwayu, Velike nagrade Slovenije

AMD OREHOVA VAS – priznanje za organizacijo dirke evropskega prvenstva EMX open, EMX 85 in EMX 65 v motokrosu

PRIZNANJA ZA MEDNARODNE DOSEŽKE V LETU 2017

JAN POROPAT – evropski prvak, 1. mesto evropsko prvenstvo v minimotu, kategorija Minimoto Open

JAKA GORJAN – 2. mesto evropski pokal v panogi cestno hitrostni motociklizem, kategorija Ohvale

MARKO JERMAN – 6. mesto svetovno prvenstvo v cestno hitrostnem motociklizmu, vztrajnostne dirke

BOR KLEMENC – 4. mesto evropski pokal v cestno hitrostnem motociklizmu, kategorija Supersport 300

JANEZ REMŠE – 8. mesto svetovno prvenstvo v cestno hitrostnem motociklizmu, prikoličarji

MATEJ ŽAGAR – 7. mesto svetovno prvenstvo v speedwayu, Speedway Grand Prix

TIM GAJSER – 5. mesto svetovno prvenstvo v motokrosu, MXGP

IAN OSKAR KATANEC – 8. mesto evropsko prvenstvo v motokrosu, EMX Open

JAN PANCAR – 10. mesto evropsko prvenstvo v motokrosu, EMX Open in 20. mesto svetovno prvenstvo v motokrosu, kategorija MX 125

JAKA PEKLAJ – 16. mesto svetovno prvenstvo v motokrosu, kategorija MX 65

MOTOKROS REPREZENTANCA (TIM GAJSER, JAN PANCAR, PETER IRT) – 12. mesto svetovno prvenstvo v motokrosu, pokal narodov

KATJA PIVK – 1. mesto srednjeevropska cona v kartingu, kategorija Rotax Max Senior

ROMAN FIKFAK – 2. mesto srednjeevropska cona v kartingu, kategorija DD2 Masters

NIK STEFANČIČ – 3. mesto srednjeevropska cona v kartingu, kategorija Rotax Max Junior

MARTIN MIHIČ – 3. mesto srednjeevropska cona v kartingu, kategorija KZ2

DARKO ŠKIBIN – 4. mesto evropsko prvenstvo starodobni motociklizem, kategorija 3

MILAN ŠPENDAL – 4. mesto evropsko prvenstvo starodobni motociklizem, kategorija 7A

POSEBNA PRIZNANJA AVTO-MOTO ZVEZE SLOVENIJE

ZAVAROVALNICA SAVA d.d. – za pomoč Avto-moto zvezi Slovenije pri izvedbi tekmovanj

AKRAPOVIČ d.d. – za pomoč slovenskim motošportnikom in razvoj mladih

doc. dr. MATJAŽ VOGRIN – za nesebično in strokovno pomoč motošportnikom

TIM GAJSER – za razvoj podmladka v motokrosu in dobrodelnost

Poleg Tima prejmejo priznanja tudi društva, ki so prispevala finančna sredstva:

AMD BREŽICE

AMD SLOVENSKE KONJICE

AMD ŠTEFAN KOVAČ MURSKA SOBOTA

AMD OREHOVA VAS

AMD ŠENTVID PRI STIČNI

KRISTALNA ČELADA

MARTIN MIHIČ (AMD Šlander Celje) – za peti naslov državnega prvaka v kartingu

PRIZNANJE ZA PRISPEVEK K MOTOŠPORTU

JANEZ TOMAŽIČ – za prispevek k motošportu, posebno speedwayu

MOTOŠPORTNIK LETA 2017

TIM GAJSER (Motocross-Ski Gajser Team) – 5. mesto na svetovnem prvenstvu v motokrosu, v elitni kategoriji MXGP

Nazaj