V Prilipah prva dirka državnega prvenstva v motokrosu

AMD Brežice bo to nedeljo na progi v Prilipah organiziral prvo dirko državnega prvenstva v motokrosu, na kateri bodo nastopili najboljši slovenski motokrosisti, tudi Tim Gajser. Pokalno in rekreativno prvenstvo, ki naj bi bilo dan prej, pa je zaradi neugodnih vremenskih razmer in zelo razmočenega terena na progi odpovedano.


To nedeljo, 14. aprila 2019, se na motokros stezi Prilipe pri Brežicah v organizaciji AMD Brežice začenja državno prvenstvo v motokrosu. Najlepše povabilo na prvo domačo predstavo slovenskih voznikov je za vse ljubitelje motošporta zagotovo nedeljska zmaga našega najboljšega motokrosista Tima Gajserja na dirki svetovnega prvenstva za Veliko nagrado Trentina. Poleg dvakratnega svetovnega prvaka naj bi nastopili tudi drugi najboljši slovenski motokrosisti (Klemen Gerčar, Jan Pancar, Luka Milec, Jaka Peklaj, …), žal pa ne bo Maksa Mausserja, ki je poškodovan.

Organizatorji iz AMD Brežice tudi letos pripravljajo zelo atraktivno progo, ob kateri bodo lahko gledalci uživali v vrhunskih predstavah slovenskih in hrvaških voznikov (dirka namreč šteje tako za slovensko kot hrvaško državno prvenstvo), na žalost pa jim jo pri organizaciji zagodlo vreme:

Pokalno in rekreativno prvenstvo, ki naj bi bilo v soboto, 13. aprila 2019, moramo zaradi neugodnih vremenskih razmer in zelo razmočenega terena na motokros progi Prilipe odpovedati,

je bil po včerajšnjem ponovnem temeljitem pregledu motokros proge Prilipe razočaran predsednik AMZS Brežice Janko Slopšek. »Odločitev glede sobotne dirke je Upravni odbor AMD Brežice sprejel tudi na podlagi predvidene vremenske napovedi. Državno prvenstvo, ki bo v nedeljo, 14. aprila 2019, pa bo izvedeno za vse kategorije. Uradni trening bo ob 8.20, dirke pa od 10.50 dalje«, je še dodal Slopšek. 

Urnik dirke državnega prvenstva

1. vožnja
KATEGORIJA ČAKALNA CONA START DIRKE DOLŽINA DIRKE
MX Veterani 40 in 50 10:40 10:50 20 min + 2 kroga
MX65 11:20 11:30 12 min + 2 kroga
MX50 11:50 12:00  10 min + 2 kroga
MX85 12:20  12:30 15 min + 2 kroga
MX125  12:45 12:55 25 min + 2 kroga
MX Open in MX2 13:20 13:30 25 min + 2 kroga
2. vožnja
KATEGORIJA ČAKALNA CONA START DIRKE DOLŽINA DIRKE
MX Veterani 40 in 50 14:30 14:40 20 min + 2 kroga
MX65 15:10  15:20 12 min + 2 kroga
MX50  15:40 15:50  10 min + 2 kroga
MX85 16:10 16:20 15 min + 2 kroga
MX125  16:45 16:55 25 min + 2 kroga
MX Open in MX2 17:30 17:40 25 min + 2 kroga


Podelitev bo po končani zadnji vožnji.

Vabljeni!

Nazaj