25.11.2006 Podelitev 2006
v Festivalni dvorani je bila podelitev priznanj najuspešnejšim voznikom motošporta v letošnji sezoni. Številne obiskovalce je z pevskim nastopom ogrela Sanja Grohar, sezono pa sta za zelo uspešno označila predsednik AMZS Šport Peter Verbič in predsednik AMZS Boris Perko. Priznanje motorist leta je prejel Beno Štern Slike z podelitve

22.11.2006 Podelitev 2006 - lokacija
Jutri bo slovesna podelitev priznanj najboljšim dirkačem moto športa letošnje sezone. Podelitev bo v Festivalni dvorani in za tiste, ki lokacije Festivalne dvorane v Ljubljani ne poznate smo pripravili zemljevid, na kateri je označena Festivalna dvorana. Zemljevid

21.11.2006 Seznam društev
Objavljen je osvežen seznam društev, z veljavno športno licenco. Najdete ga s klikom na rubriko Društva. Seznam

12.11.2006 Podelitev 2006
Slovesna podelitev nagrad državnim prvakom Avto-moto zveze Slovenije za sezono 2006 bo 23. novembra 2006 v Festivalni dvorani v Ljubljani, s pričetkom ob 18 uri. Vse, ki vabila za podelitev niste prejeli, pa bi se prireditve želeli udeležiti, oz. vsi, ki bi radi naročili dodatne karte obveščam, da je nakup dodatnih kart po ceni 3.000 SIT (vključena večerja) možen do 17.11.2006 preko e-pošte sport@amzs.si ali na telefon 01- 53 05 230. Vse, ki ste po pošti prejeli vabilo tudi pozivamo, da do 17.11.2006  potrdite udeležbo.

11.11.2006 Vpis dirk v koledar 2007
Vse zainteresirane organizatorje, ki bi v letu 2007 želeli organizirati kakšno dirko za državno ali pokalno prvenstvo Slovenije v kateri izmed panog moto športov pod okriljem AMZS Šport še zadnjič obveščamo, da je rok za prijavo dirk do 15. novembra 2006. Obrazec za vpis dirk

05.11.2006 Supermoto SP - Zmaga Aleša Hlada na zadnji dirki svetovnega prvenstva supermoto preberi vse
Atene - Grška prestolnica je ta konec tedna gostila zadnjo letošnjo dirko svetovnega prvenstva v supermotu, v razredu S1 se je svoje prve zmage veselil slovenski dirkač Aleš Hlad (motor KTM, član AMD Sitar Dunlop racing). Prvič na je dirki najvišjega ranga nastopil tudi Marko Škarja, prav tako v razredu S1, (Husqvarna, AMD Sitar Dunlop racing) in osvojil 7 mesto.

09.10.2006 Supermoto - Štern evropski prvak, Hlad 4. na dirki SP v Italiji preberi vse
V bližini Istanbula (Turčija) je bila včeraj predzadnja dirka evropskega prvenstva v supermotu in z novo zmago si je Beno Štern (AMD Domžale) že dirko pred koncem privozil naslov evropskega prvaka! Šternu je delo olajšal češki konkurent Vorlicek, ki se ni udeležil dirke, očitno je precenil, da nima veliko možnosti da prehiteti Šterna. Odlično se je odrezal tudi Jernej Gomboc (MK Bartog Fortuna Trebnje) z drugim in četrtim mestom in je trenutno je na skupnem tretjem mestu.

09.10.2006 Mladi kartisti uspešni v tujini preberi vse
Pretekli vikend so se trije mladi Slovenski kartisti v Italijanskem Lonatu pomerili na mednarodni dirki 16° Trofeo d'Autunno. Na stezi Sauth Garda so se Rok Grm, Klemen Prešeren in Matija Jurkovič v kategoriji 60 MINI pomerili s konkurenco izven naših meja in dosegli lepe rezultate. Na sobotnem uradnem treningu so se uvrščali v sam vrh nastopajočih, v nedeljo, ko so razmere postajale ...

09.10.2006 Motokros DP - Motokrosisti v Konjicah končali sezono preberi vse
Minuli vikend so motokrosisti še zadnjič letos merili moči na dirki za državno prvenstvo. Na progi Škedenj v Slovenskih Konjicah, smo na sedmi dirki tako dobili šest državnih prvakov. Pri podmladku do 65 ccm je zmagal Rok Majerič (MK Slov. Gradec), ki je postal tudi državni prvak. Podprvak je Nick Škorja (AMD Feroda), tretje mesto pa je osvojil Miran Kovačič (AMD Trebnje).

09.10.2006 SP CHD - M. Jerman in Pintar za zaključek z najboljšima letošnjima dosežkoma preberi vse
Na francoskem dirkališču Magny cours je bila zadnja letošnja dirka svetovnega prvenstva razredov FIM Superstock 1000, Supersport in evropskega prvenstva superstock 600. V razredu FIM Superstock 1000 je Marko Jerman (MD Depala vas) s svojim Suzukijem na treningu osvojil sedemnajsto štartno pozicijo. Zaradi tehničnih težav je na predštart prispel nekaj sekund prepozno, zato je moral štartati iz zadnjega, 37 mesta. Ponovno je štartal odlično ter prvi krog pripeljal skozi cilj kot 21.

06.10.2006 Sprememba koledarja - speedway
Dirka DP ekip v speedway, ki bi morala biti prvotno 16.09 v Krškem in je bila prestavljena, je dokončno odpovedana.
Koledar z vnešenimi spremembami

02.10.2006 Supermoto: Smola na svetovnem pokalu narodov botrovala 12 mestu preberi vse
Precej smole je spremljalo člane Slovenske supermoto reprezentance na svetovnem pokalu narodov, ki je pretekli konec tedna potekal na Irskem dirkališču Bishopscourt, 70 km od Belfasta. Slovenija je na koncu osvojila 12. mesto, naslova prvaka pa se veselijo Italijani.

02.10.2006 Motokros: Slovenski motokrosisti sedmi na evropskem pokalu narodov preberi vse
Zarnesti (Romunija) je bil prizorišče letošnje dirke evropskega pokala narodov v motokrosu. Med 20 reprezentancami je bila tudi Slovenska, za katero so tokrat nastopali Klemen Gerčar v razredu MX1, Erik Slavec v razredu MX2 in Miha Špindler v razredu MX3, ki so osvojili sedmo mesto. Na sobotnih kvalifikacijah so so vsi trije odlično odrezali,skupno si bili četrti.

02.10.2006 CHD: Nove točke Jermana za SP in Pintarja za EP preberi vse
Imola je gostila predzadnjo dirko svetovnega prvenstva razredov Superstock 1000 in supersport, ter prav tako predzadnjo dirko evropskega prvenstva superstock 600. V kategoriji Superstock 1000 je Marko Jerman (MD depala vas) dirko sicer zaključil na 12. mestu, a je bil kasneje diskvalificiran zmagovalec Scasso in Jerman je napredoval na 11 mesto, s tem pa je izenačil svojo letošnjo najboljšo uvrstitev.

02.10.2006 Finale EP speedway: Žagar padel v prvem nastopu preberi vse
Finalna dirka letošnjega evropskega prvenstva za posameznike v speedwayu v Miškolcu (Madžarska) se je za Mateja Žagarja (AMTK Ljubljana) končala že v njegovem  prvem nastopu. Žagar je sicer v prvi vožnji do zadnjega zavoja vozil na drugem mestu, potem pa je zaradi napake na prednjem kolesu grdo padel. Vrglo ga je čez motor v zaščitno ogrado, Matej pa je imel to smolo, da je nanj zatem padel še motor.

27.09.2006 Sprememba koledarja
Dirka DP karting in pokal Sportstil, ki bi morala biti 03.09. v Krškem je prestavljena na 30.09.2006.
Dirka DP karting in pokal Sportstil, ki bi morala biti 07.10. v Luciji je prestavljena na 14.10.2006 v Čedad. Točkuje se tudi za razrede ICA.
Dirka DP Speedway posamezniki, 30.09. v Goričanu (HR) ni prestavljena.

26.09.2006 Enduraši končali s prvenstvom, prvaka Omar Al Hiasat in Janko Šumah preberi vse
V neposredni bližini Zagreba se skriva vasica, ki upravičeno nosi svoje ime - Mala Mlaka. Majhna vas leži na močvirnem terenu, ki se razteza še daleč naokrog. In tu je bila, kot že več let zapored, enduro dirka, ki je štela za Slovensko in Hrvaško prvenstvo ter za pokal Alpe Adria. Udeležba je bila dobra, saj so se tekmovanja udeležili kar 104 enduro vozniki, od tega 16 voznikov s Slovensko licenco.

26.09.2006 Supermoto EP - Nova zmaga Šterna, na stopničkah tudi Nastran
V Madžarskem Nyradu je bila šesta dirka evropskega prvenstva v supermotu. V prvi vožnji razreda 450 je zmagal Čeh Vorliček, drugi je bil Beno Štern (AMD Domžale) in tretji Uroš Nastran (AMD Sitar Dunlop racing). Še bolje sta se Štern in Nastran odrezala v drugi vožnji, Štern je zmagal, Nastran pa je bil drugi, s tem pa je Štern prednost v skupnem seštevku  povečal na 20 točk. V drugi vožnji je dobro nastopil tudi Jernej Gomboc (MK Mitas Fortuna Trebnje), ki je bil 4 (v prvi vožnji 7), in je v skupnem seštevku še vedno 3, v obeh vožnjah pa je 11 mesto zasedel Rok Bizjak (AMD Kranj).

26.09.2006 Karting - Urban Stare 27. na EP
Z dirko v Genku (Belgija) se je končalo letošnje evropsko prvenstvo v Formuli Rotax 125. Stare je bil na zadnji dirki 21. v repesažu, v skupnem seštevku osmih dirk pa je zasedel 27.mesto. Njegovi najboljši letošnji uvrstitvi sta 16.mesto v Lonatu (Italiaj) in 2.mesto v repesažu, prav tako v Lonatu. Letos je nastopilo kar 123 dirkačev iz 33 držav, novi(stari) evropski prvak pa je južno Afričan Wesley Orr, ki nastopa z belgijsko licenco. Drugo mesto je osvojil Anglež Martin Pearce, katerega je Stare v Genku prehitel, tretji pa Nizozemec Joosens.

26.09.2006 MX – POKAL NARODOV: Slike
Pogledate si lahko nekaj slik iz letošnjega svetovnega pokala narodov, katerega si je ogledalo 85 tisoč gledalcev. Slike

24.09.2006 MX – POKAL NARODOV: Deveti v B finalu preberi vse
V angleškem mestu Winchester je minuli vikend potekala prestižna dirka za Pokal narodov v motokrosu. Gre za največjo in najbolj spektakularno dirko, zato se tekmovanje imenuje tudi Olimpijada motokrosa. Slovensko reprezentanco so sestavljali Jaka Može v razredu MX1, Matevž Irt v razredu MX2 in Sašo Kragelj v razredu MX3. Angleška proga je bila izjemno zahtevna, dan pred pričetkom pa je razmere otežilo še močno deževje.