| Šport

V Sloveniji nimamo prav veliko športnih dogodkov, ki bi na prizorišče privabili 11.000 ljudi, kolikor se jih je zbralo na deveti letošnji dirki za svetovno prvenstvo v speedwayju na stadionu Matije Gubca v Krškem. Vsekakor je bil to letošnji najpomembnejši in najbolje obiskan moto športni dogodek pri nas, manjkal je le (še večji) športni uspeh domačega voznika.

| Šport

Najboljši slovenski speedwayist Matej Žagar je v letošnjem svetovnem prvenstvu v speedwayju osvojil šesto mesto. S tem je izpolnil glavni cilj: uvrstitev med osem najboljših, ki imajo zagotovljen nastop na dirkah svetovnega prvenstva tudi v prihodnjem letu, ni pa mu uspelo ponoviti lanskega dosežka, ko je osvojil peto mesto. Na takšen razplet je vplivalo kar nekaj dejavnikov.