Gajser deveti, Gerčar brez točk

V Valkensvaardu na Nizozemskem se je nadaljevalo svetovno prvenstvo v motokrosu.

V razredu MXGP je Klemen Gerčar dirko v obeh vožnjah končal izven dobitnikov točk, skupno je nastop končal na 24. mestu. V skupnem seštevku Gerčar ostaja pri 15 točkah s prvih petih dirk, kar ga uvršča na 24. mesto. Vodilni v svetovnem prvenstvu je Italijan Antonio Cairoli z 267 točkami, prav tako zmagovalec zadnje dirke.

V razredu MX2 je Tim Gajser osvojil deseto mesto in dobil novih 24 točk za SP. Skupno je po šestih dirkah na osmem mestu s 145 točkami, v vodstvu pa je Nizozemec Jeffrey Herlings (244 točk), ki je tudi zmagala v Valkenswaardu.

Sezona se bo nadaljevala ta vikend z dirko v španski Talaveri de la Reini.