Pancar brez točk v Belgiji

Jan Pancar je v Lommelu v Belgiji tekmoval na predzadnji dirki evropskega prvenstva EMX 125 in tokrat ni osvojil točk.

Ob odsotnosti poškodovanega Luke Mileca (APJ Moto Šport) sta v Belgiji nastopila Jan Pancar (AMD Šentvid pri Stični) in Luka Crnković (APJ Moto Šport), ki sta se v ponovno močni zasedbi oba kvalificirala na dirko.

Pancar se na peščeni progi ni najbolje znašel. V prvi vožnji je bil enaindvajseti, v drugi je končal na osemindvajsetem mestu, skupno je zasedel dvaintrideseto mesto in je zato v evropskem prvenstvu nazadoval na skupno dvajseto mesto.

Luka Crnković je bil šestindvajseti in triindvajseti ter je v seštevku dirke osvojil sedemindvajseto mesto. Zmagal je Belgijec Jago Geerts, vodilni v seštevku evropskega prvenstva EMX 125.

Prihodnji vikend bo v Švici na sporedu še finalna dirka.