Toni Mulec 16. v Le Touquetu

Na prepoznavni enduro dirki v Le Toquetu v Franciji (v bližini Calaisa), ki so jo izvedli že 44., je zelo dobro nastopil Toni Mulec. Med več kot 1200 vozniki je namreč osvojil 16. mesto, zmagal pa je Anglež Watson.

Dirka v le Touquetu je znana po tem, da poteka po široki morski obali na mivknati podlagi, zato so hitrosti velike, zmes mivke in vode pa otežuje vidljivost. Tekmovalci vozijo v 13 kilometrov dolgem krogu, dirka je dolga 15 krogov. Zaradi številnih nastopajočih na progi velikokrat pride do gneče. Toni Mulec se je dvakrat dobro izognil gručama voznikov in se vozil med najboljšimi. Ob koncu dirke je sicer padel, a se je pobral in dirko odpeljal do cilja in osvojil 16. mesto.

“Z doseženim rezultatom sem zelo zadovoljen, prav tako s svojo pripravljenostjo na novo tekmovalno sezono,”

je po dirki sporočil Mulec, ki sta mu nastop omogočila pokrovitelja Akrapovič in KTM.