Brata Krševan nove mednarodne tekmovalne sezone v cestno hitrostnem motociklizmu nista začela po željah in načrtih. Enej Krševan, ki že ima evropske izkušnje iz lanske sezone, se je z novo ekipo Eagle-1 prve preizkušnje sezone lotil ambiciozno, vendar mu je smola preprečila. da bi se potegoval za eno od mest na štartu. Na drugem prostem treningu v petek se mu je pripetila nesreča, ki mu je preprečila, da bi lahko nadaljeval s tekmovanjem.
Pri hitrosti približno 130 km/h sem izgubil prednjo gumo in ko sem se reševal s komolcem, me je zarezalo do kosti. Moral sem v bolnico, kjer so me na hitro na kratko operirali ter očistili rano in kost. Naslednji dan sem poskusil voziti, ampak mi je vodstvo tekmovanja prepovedalo nadaljevati dirko,
je povedal starejši od bratov Krševan. Tudi Enejev mlajši brat Tian Krševan, ki pa je novinec v razredu moto 4, se ni uspel prebiti med trideseterico, ki se je potegovala za točke evropskega mladinskega pokala. V ostri mednarodni konkurenci zelo brezkompromisnih mladih upov, ki se šele prebijajo v svet cestno hitrostnega motociklizma, je plačal davek neizkušenosti in je ostal brez nastopa v vožnji za točke za skupni seštevek. V razredu moto 2 se je v prvi vožnji zmage veselil Poljak Milan Pawelec, ki ga slovenski vozniki dobro poznajo iz regionalnega tekmovanja Alpe Adria, v drugi vožnji pa je zmagal Italijan Dennis Foggia. V razredu moto 4 so imeli le eno vožnjo za točke evropskega pokala, ki jo je dobil Španec Alvaro Lucas.
Druga od skupno sedmih dirk evropskega prvenstva cestno hitrostnih motociklistov razreda Moto 2 in evropskega mladinskega pokala moto 4 v letošnjem letu bo v nedeljo, 14. junija, v Estorilu na Portugalskem, kjer bodo vozniki tekmovali na dirkališču Fernanda Pires da Silva.


