Posodobljen koledar dirk svetovnega prvenstva v motokrosu

Vsled sprememb zaradi epidemije koronavirusa in z njo povezano boleznijo covid-19 je prišlo do spremembe koledarja dirk svetovnega prvenstva v motokrosu.

Mednarodna motociklistična zveza (FIM) in glavni promotor ter organizator dirk svetovnega prvenstva Infront Moto Racing sta popravila koledar dirk svetovnega prvenstva v motokrosu za leto 2021. Odpovedana je dirka, ki je bila prvotno načrtovana 15. avgusta na Švedskem v Uddevalli. Odločitev je bila sprejeta zaradi zdravstveno-varnostnih razlogov ter ukrepov lokalnih oblasti, ki preprečujejo udeležbo gledalcev na tekmovanju. VN Latvije, ki je bila na sporedu predvidena 11. julija, je premaknjena na 8. avgust, saj bodo lahko takrat organizatorji ob progi v Kegumsu verjetno že lahko imeli gledalce in navijače. Znano je tudi, kje se bo odvijala dirka za VN Francije. Ta bo 10. oktobra v Lacapelle-Marivalu. Uvodna preizkušnja sezone svetovnega prvenstva je sicer že uspešno izpeljana. Na VN Rusije v Orljonoku sta slovenske barve z licencama AMZS branila Tim Gajser, ki je v razredu MXGP zmagal, ter Jan Pancar, ki je v razredu MX2 zasedel 10. mesto. Popravljen program dirk za leto 2021 je zdaj sledeč:

• 13. junij 2021 - VN Rusije (Orljonok) - dirka že izvedena
  • 27. junij 2021 - VN Velike Britanije (Matterley Basin)
  • 4. julij 2021 - VN Italije (Maggiora)
  • 18. julij 2021 - VN Nizozemske (Oss)
  • 25. julij 2021 - VN Češke (Loket)
  • 1. avgust 2021 - VN Flandrije (Lommel)
  • 8. avgust 2021 - VN Latvije (Kegums)
  • 22. avgust 2021 - VN Finske (Iitti-KymiRing)
  • 5. september 2021 - VN Turčije (Afyonkarahisar)
  • 19. september 2021 - VN Sardinije (Riola Sardo)
  • 3. oktober 2021 - VN Nemčije (Teutschenthal)
  • 10. oktober 2021 - VN Francije (Lacapelle Marival)
  • 17. oktober 2021 - VN Španije (intu Xanadu - Arroyomolinos)
  • 24. oktober 2021 - VN Portugalske (Agueda)
  • 31. oktober 2021 - VN Trentina (Pietramurata)
  • 14. november 2021 - VN Argentine (prireditelj še ni znan)
  • 28. november 2021 - VN Azije (Borobudur)
  • 5. december 2021 - VN Indonezije (Bali)

Ob popravljenem koledarju dirk za svetovno prvenstvo se je spremenil tudi koledar dirk evropskega prvenstva v motokrosu, ki si ga lahko ogledate na tej povezavi.

Preizkušnja za Pokal narodov je planirana 26. septembra 2021 v Mantovi. Še vedno pa ni določen datum Evropskega pokala narodov, ki je bil prvotno načrtovan 19. septembra na stezi Crossodromo Comunale La Dune v bližini mesta Riola Sardo na Sardiniji, saj bo v tem terminu tam dirka svetovnega prvenstva.

Mednarodna motociklistična zveza ter vsi organizatorji in lokalne zveze, društva in klubi prosijo vse deležnike za razumevanje in hkrati sporočajo, da je še vedno možno, da pride do sprememb koledarja dirk, saj je v interesu vseh, da so moštva, dirkači, spremljevalci, tehnično osebje, sponzorji in navijači čim manj izpostavljeni morebitnemu tveganju, ki ga prinaša epidemija koronavirusa in z njo povezana bolezen covid-19.

AMZSMXGPTim GajsermotokrosJan Pancarsvetovno prvenstvoMX2svetovno prvenstvo v motokrosukoledar dirksvetovni prvaklicencakoronavirusepidemijacovid