Bogunović in Kastelic v Franciacorti

Na italijanskem dirkališču Franciacorta je potekala zadnja dirka svetovnega prvenstva v kartingu. Na dirki sta nastopila tudi Mark Kastelic in Aleksandar Bogunović.

Treningi so nakazovali, da je pred njima odličen dirkaški konec tedna, toda v kvalifikacijah so se jima stvari postavile na glavo. 40. mesto Bogunovića in dve mesti slabša uvrstitev Kastelica jima je prekrižala načrte, da bi se uvrstila v veliki finale. Kastelic je dirkaško nedeljo v Italiji končal na 39. mestu, Bogunović pa mesto za njim.

Začelo se je zelo obetavno, saj sem bil na dan kvalifikacij na prostem treningu na petem mestu, potem pa sem v kvalifikacijah naletel na slab set gum in kvalifikacije končal na 13. mestu v svoji skupini. V predfinalu sem v 16 krogih prišel z 21. mesta na 18. mesto, kar mi je prineslo skupno 39. mesto. V finale se jih je uvrstilo le 36,