Slovenija v Mantovi skupno na 24. mestu

Slovenska motokros reprezentanca je na Pokalu narodov v motokrosu v Italiji osvojila 5. mesto v B finalu, skupno pa ji je pripadlo 24. mesto.

Reprezentanca Slovenije v motokrosu v postavi Jan Pancar, Peter Irt, Luka Kutnar, ki jo je vodil selektor Bogomir Gajser je v Mantovi vozila na Pokalu narodov. Sobotne kvalifikacije je končala na 23. mestu, kar ni bilo dovolj za preboj v finale, v katerega se je neposredno uvrstilo prvih 19 reprezentanc. Slovenski fantje so imeli v nedeljo dopoldne še eno priložnost v B-finalu. V popoldanski finale je vodilo samo prvo mesto. Vanj se je uvrstila reprezentanca Finske, Slovenija pa je v B-finalu osvojila 5. mesto. Vnovič je bil najvišje uvrščen Jan Pancar, ki je v cilj pripeljal na 6. mestu, Peter Irt je bil 11., Luka Kutnar pa je tokrat odpeljal samo 6 krogov in zasedel 33. mesto.

Jan Pancar je bil tudi v B-finalu najvišje uvrščen slovenski voznik.

Borili smo se, ampak ni nam uspelo. Zelo veliko je bilo odvisno od štarta in tu smo malce zatajili. Glavni konkurenti so se nam odpeljali, potem pa je težko loviti. Jan (op. a. Pancar) se je v prvem ovinku malce zapletel in tu je ogromno izgubil. Peter (op. a. Irt) je dobro začel, potem pa vmes padel in tam izgubil nekaj dragocenih sekund. Luka (op. a. Kutnar) nima izkušenj na takih težkih dirkah, se je pa trudil po najboljših močeh,

je podal oceno voženj selektor Gajser, ki je bil sicer kljub razočaranju ob neuvrstitvi v finale zadovoljen.

Peter Irt je v B-finalu v cilj pripeljal na 11. mestu.

Na takem tekmovanju je potrebno imeti tudi kar nekaj sreče, mi pa je nismo imeli. Že na žrebu za štartna mesta smo imeli v soboto smolo, pa tudi štarti se nam nikakor niso posrečili. A fantom nič ne očitam. Vsi so dali vse od sebe in so kljub vsemu dobro zastopali Slovenijo,

je zaključil selektor Gajser, ki je prav tako kot fantje zagotovo pričakoval več od končnega 24. mesta. Z naslovom najboljše reprezentance v motokrosu so se ovenčali Italijani, na drugem mestu so pristali Nizozemci, na tretjem pa predstavniki Velike Britanije.

Luka Kutnar je v Mantovi premierno nastopil na Pokalu narodov.

Nastop slovenske reprezentance na Pokalu narodov v Mantovi je omogočil:

REZULTATI

Pokal narodov v Mantovi: 1. Italija (Antonio Cairoli, Mattia Guadagnini, Alessandro Lupino), 2. Nizozemska (Jeffrey Herlings, Glenn Coldenhoff, Roan van de Moosdijk), 3. Velika Britanija (Ben Watson, Shaun Simpson, Conrad Mewse), ... 24. Slovenija (Jan Pancar, Peter Irt, Luka Kutnar), ...

AMZSmotokrosPeter IrtJan PancarLuka KutnarBogomir Gajserpokal narodovlicencareprezentanca