Italijanu Zlati znak Občine Krško v speedwayu, Poljaku pokal Franca Babiča

V nedeljo, 18. junija 2023, je bila v Krškem tradicionalna dirka za Zlati znak Občine Krško in Pokal Franca Babiča. Na stadionu Matije Gubca je potekala že 38. izvedbo dirke za Zlati znak, ki ga je letos odnesel Italijan Nicolas Covatti.

V boksih je bilo sila živahno. (Foto/AMD Krško)

Prizadevni člani AMD Krško so se potrudili in so na dirko povabili pestro mednarodno druščino voznikov speedwaya. V konkurenci povabljenih voznikov iz 13 držav so z licencami AMZS vozili člani domačega društva Nick Škorja, Denis Štojs, Luka Omerzel in Julian Kuny ter mladi član AMTK Ljubljana Anže Grmek.

Škorja tretji

Škorja je v petih nastopih oddal točki le Poljakoma Jakubu Jamrogu in Grzegorzu Walasku. S skupno 13 točkami je tekmovanje končal na 3. mestu. S točko več je zmagal Italijan Nicolas Covatti pred Jamrogom, Walasek pa je pristal na 4. mestu.

Prvi trije: Covatti (na sredini), Jamrog (levo) in Škorja (desno). (Foto/AMD Krško)

Najboljših osem voznikov se je po dvajsetih vožnjah pomerilo še za Pokal Franca Babiča. Iz dveh polfinalnih skupin so se v finale uvrstili prvi štirje po rednem delu dirke, v finalu pa je bil vrstni red nekoliko premešan. Pokal je osvojil Jamrog pred rojakom Walaskom, Škorja pa je bil tudi tokrat tretji, medtem ko je Covattiju pripadlo četrto mesto. Grmek je dirko končal po 14. vožnji, ko so v prvem zavoju grdo padli vsi štirje vozniki. Ob Ljubljančanu so se na tleh znašli še domači adut Omerzel, Latvijec Oleg Michailow in Covatti. Najslabše jo je odnesel prav Grmek, ki naj bi bil vseeno nared za naslednji dirkaški konec tedna, ko ga v Gorzowu na Poljskem čaka druga dirka prvenstva SGP2, v soboto, 24. junija 2023, pa je na sporedu še dirka za državno prvenstvo Slovenije v Lendavi.

Poljski voznik Jakub Jamrog je dobil Pokal Franca Babiča. (Foto/AMD Krško)

V akciji tudi Žagar in Ivačič

V nedeljo je bil v 1. poljski ligi v akciji tudi Matej Žagar je k zmagi svojega Poljskega kluba ROW Rybnik proti Poznanu z 48:42 prispeval 11+1 točk (2, 3, 2*, 2, 3). Aktualni državni prvak Matic Ivačič pa je v ponedeljek, 19. junija, odpeljal dirko 2. poljske lige in v postavi Unie Tarnow osvojil 6+2 točki (1*, 1*, 2, 2, 0) ob tesnem porazu na domačem terenu proti klubu Start Gniezno 44:46. Ivačič bo v soboto v Petišovcih pri Lendavi branil naslov državnega prvaka za domači klub ST Lendava.