Motokrosisti startali v pokalno in rekreativno tekmovanje

V Radizelu so motokrosisti uspešno začeli sezono pokalnega prvenstva in rekreativnega tekmovanja.

Prijetno vreme in odlično pripravljena proga sta v Radizel privabila skupno preko sto motokrosistov. V pokalnem prvenstvu je zmago v kategoriji MX 2 odnesel Luka Milec, ki je bil v obeh vožnjah pred Janom Pancarjem, tretji je bil Miran Kovačič.

V pokalni kategoriji MX open je skupno na dirki slavil Theo Urbas, ki je bil sicer v obeh vožnjah drugi. V prvi vožnji je zmagal Žan Žaler, v drugi pa Luka Kutnar. Skupno je bil drugi Žaler, ki je za Urbasom zaostal le za točko, na tretje mesto pa se je v odprti kategoriji uvrstil Borut Koščak, ki sicer tekmuje pri mlajših veteranih.

Na dirki so se pomerili tudi tekmovalci rekreativnih kategorij MX 50, MX 65, MX 85, MX 2, MX open, MX veterani 1 in MX veterani 2.