Skupščina AMZS sprejela strategijo AMZS 2026–2030

Novice

Po skupščini je na poligonu AMZS Centra varne vožnje na Vranskem potekalo tudi druženje predstavnikov članic AMZS, poslovnih partnerjev in zaposlenih v AMZS.


Zastopniki članic Avto-moto zveze Slovenije so se na redni Skupščini AMZS, ki je v četrtek, 11. junija 2026, potekala v AMZS Centru varne vožnje na Vranskem, seznanili s poročilom Nadzornega odbora Avto-moto zveze Slovenije za leto 2025 in sprejeli letno poročilo Avto-moto zveze Slovenije za leto 2025 s poročilom revizorja. Seznanila se je tudi z letnim poročilom AMZS d.o.o. za leto 2025 s poročilom revizorja.

V nadaljevanju je Skupščina AMZS sprejela strategijo AMZS in AMZS d.o.o. za obdobje 2026–2030 ter izvedla volitve članov Sveta za korporativno upravljanje (SKU). Upravni odbor je namreč na seji 26. maja 2026 potrdil predlog sestave SKU za mandatno obdobje 2026–2030 v sestavi Marko Belšak, predsednik Avto-moto zveze Slovenije (po funkciji) in Mojca Lovše, predsednica komisije za finančno gospodarska vprašanja (po funkciji), Skupščini AMZS pa v izvolitev predlagal sledeče člane: Tomaža Andrejko, podpredsednika AMZS, Davorina Smodiša, generalnega sekretarja Avto-moto zveze Slovenije, Erika Logarja, vodjo področja za varno mobilnost pri Avto-moto zvezi Slovenije, ter Ferda Abrahama (AMD Dravograd) kot predstavnika uporabnikov. Skupščina je predlog Upravnega odbora AMZS potrdila.

Skupščina AMZS je sprejela strategijo AMZS 2026–2030.

Po zaključeni skupščini se je dogajanje preselilo na poligon, kjer je potekalo druženje predstavnikov članic AMZS, poslovnih partnerjev in zaposlenih v AMZS. Na poligonu so bile postavljene posamezne točke, na katerih so lahko gostje preverjali svoje vozniško znanje in se pomerili v treh tekmovalnih vajah, zasnovanih po vzoru vaj na izboru Najboljši za volanom. Na voljo so bile tudi zanimive sovozniške izkušnje, predvsem na dinamičnem krogu, kjer so lahko obiskovalci s sovozniškega sedeža na lastni koži občutili moč vozil hyundai i20n, hyundai Ionic 6n ter lexus rz, za dvig adrenalina pa je poskrbela tudi vožnja v vozilu, ki je imelo na pnevmatikah zadnje osi nameščene easy drift pokrove. Ogledati si je bilo mogoče dva Robetina avtodoma in se preizkusiti na simulatorjih vožnje, v simulatorju prevračanja pa preveriti pomen pravilne uporabe varnostnega pasu in reševanja iz prevrnjenega vozila.

Skupščini je sledilo druženje predstavnikov članic AMZS, poslovnih partnerjev in zaposlenih v AMZS na poligonu.

Ključne besede


Skupščina AMZSAvto-moto zveza Slovenijeavto-moto društva

Oglasna sporočila